GYIK

GYAKORI KÉRDÉSEK

1. Miért nehéz vadon növő ganodermát találni és begyűjteni?

A vadon növő ganoderma nagyon ritka, és öregedése során hatóanyagai elvésznek, így akár mérgezővé is válhat. Rendszertelen begyűjtése miatt a minőség-ellenőrzés lehetetlen.

2. Hogyan vált lehetségessé a ganoderma termesztése?

1970-ben egy japán kutató, Mr. Yukio Naoi, kifejlesztette a „spóraszétválasztó termesztési módszert”, amelyet 1975-től Ázsiában alkalmaznak. A megfelelő klíma és talaj miatt ez a módszer mára széles körben elterjedt.

 

3. Milyen különbségek vannak a fiatal és az érett ganoderma között?
  • Fiatal Ganoderma Micélium: Immunerősítő és sejtvédő hatású, alkalmas nyálkahártya-védelemre, bélbetegségekre, legyengült betegek számára.
  • Érett Reishi: Keserű anyagai gyulladáscsökkentő és méregtelenítő hatásúak, használható allergiák megszüntetésére és vírusok eltávolítására. Érzékeny bélrendszer esetén nem ajánlott.
4. Milyen hatásai vannak a hernyógombának (Cordyceps)?

A Cordyceps javítja a vérkeringést és oxigénellátást, különösen a tüdő és a vese problémáira hatásos. Gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt különös odafigyelést igényel bizonyos gyógyszerekkel együtt szedve.

 

5. Miért nevezik az oroszlánsörény gombát az idegpályák védelmezőjének?

Ez a gomba képes regenerálni az idegpályákat, csökkenteni a remegést és szédülést, javítani a memóriát, valamint a hasnyálmirigy regenerálásával segíteni a cukorbetegeket.

 

6. Milyen hatóanyagokat tartalmaz a ganoderma, amelyek elősegítik a méregtelenítést?
  • Szerves germánium: Növeli a vér oxigénfelvevő képességét, erősíti az idegrendszert.
  • Poliszacharidok: Erősítik az immunrendszert, védenek a nyálkahártya-problémák ellen, és segítenek eltávolítani a salakanyagokat és kórokozókat.
7. Hogyan segít a ganoderma a szervezet egyensúlyának helyreállításában?

A ganoderma alkotóelemei kiegyensúlyozzák a szervezet reakcióit, segítve az immunrendszer erősítését és a felborult egyensúly helyreállítását.

 

8. Miért fontos a méregtelenítés során a bőséges folyadékbevitel?

A salakanyagok és méreganyagok feloldódása után megfelelő mennyiségű folyadék nélkül csak részben tudnak távozni, ami a szervezet állapotának romlását okozhatja.

 

9. Szedheti-e várandós vagy szoptatós kismama valamelyik gyógygombát?
Igen, jó a kérdés, a fiatal szüretelésű ganodermát szedheti, sejtvédő, immunerősítő, energiaszintet emeli, mindenképp javasolható, 
igen, és kisgyermeknek is ugyanúgy.

 

10. Bejelentkezéskor leírjam-e a problémámat röviden?
Igen, hasznos de csak kulcsszavakban, pl glutén érzékenység gyanú, vagy bőr panaszok, vagy covid utóhatás kezelését kérném.
KÉRDEZZEN BIZALOMMAL

Ha tetszett az oldal, vagy kérdése van, örömmel fogadom a hozzászólásokat itt:

    Üzenet